Uniwersytet Trzeciego Wieku

Aktualności

27 kwietnia 2020Wirtualny Festiwal Nauki również dla UTW
Z dniem 27 kwietnia Wyższa Szkoła Gospodarki w ramach Wirtualnego Festiwalu Nauki rozpoczyna realizację Wykładów Jadwiżańskich - cyklu wykładów i dyskusji panelowych poświęconym istotnym i aktualnym tematom filozoficznym.
Tytuł ten zawdzięczamy naszej patronce Św. Jadwidze Królowej, której życie i dzieła mają wymiar uniwersalny, ponadczasowy i ponadnarodowy. Tematyka wykładów nawiązuje więc do wielkich idei ludzkości, jak: prawda, dobro, piękno, życie, wolność, własność, szczęście.
Zapraszamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w planowanym przedsięwzięciu, pierwszym z tego cyklu, które będzie kontynuowane przez 7 kolejnych poniedziałków począwszy od najbliższego, tj. 27 kwietnia od godz. 17:00 w wersji zdalnej na platformie TEAMs. Prezentacji wykładowców i prowadzenia dyskusji podjął się Rektor naszej Uczelni prof. WSG dr Marek Chamot.
Pierwszym tematem będzie:
Prawda – kryzys w ujęciu epistemologicznym.
Wykłady wprowadzające do dyskusji i głos w dyskusji zabiorą:
Ryszard Maciołek, Wojciech Rechlewicz oraz Łukasz Moniuszko.
Zachęcamy do zapisywania się na to wydarzenie z wyprzedzeniem pod adresem: jan.chesy@byd.pl lub dołączenia do spotkania TUTAJ
Wykłady są otwarte dla całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki!
Szczegóły
27 kwietnia 2020Artykuł Dziekana UTW

Prezentujemy artykuł Prof. WSG dr inż. Cezarego Kościelaka pt. " SZCZEPIENIA PROFILAKTYCZNE SENIORÓW CHRONIĄ PRZED GROŹNYMI CHOROBAMI ZAKAŹNYMI". Całość artykułu znajduje się TUTAJ.

Szczegóły
24 kwietnia 2020E-wykłady

Zapraszamy na wykład Pana Doktora Piotra Czynsza, który od lat prowadzi u nas zajęcia dla Was różnych dziedzin medycyny. Dzisiaj dla przypomnienia temat seksualności  TUTAJ
 

Szczegóły