Uniwersytet Trzeciego Wieku

WYCIECZKI

HARMONOGRAM WYJAZDÓW TURYSTYCZNYCH SŁUCHACZY UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU 2018/2019r. WYŻSZEJ SZKOŁY GOSPODARKI


JARMARKI BOŻONARODZENIOWE WROCŁAW

1 dzień, termin: 8 grudnia 2018 r.

Wyjazd z Bydgoszczy o godz. 7.00. Około godz. 11.30 przyjazd do Wrocławia, gdzie wraz z przewodnikiem zobaczymy zabytki Ostrowa Tumskiego i Wyspy Piaskowej, a następnie przejdziemy do centrum i tutaj zwiedzimy Ossolineum wraz z barokowym ogrodem, najsłynniejsze sale Uniwersytetu Wrocławskiego, czyli Aulę Leopoldina i Oratorium Marianum. Następnie przez Stare Jatki, Kościół Św. Elżbiety oraz malownicze kamieniczki Jaś i Małgosia dotrzemy do głównego punktu programu – wrocławskiego rynku. Tutaj po omówieniu architektury przez przewodnika, zrobimy sobie czas wolny na jarmarkach bożonarodzeniowych. Dla chętnych, w miarę dostępności miejsc, będzie możliwe zobaczenie Panoramy Racławickiej. Około godz. 18. wyjazd w drogę powrotną do Bydgoszczy.


Cena:    105  z ł / os.    (przy 48 uczestnikach, 120 zł przy 35 uczestnikach)
Cena zawiera:  transport, ubezpieczenie NNW, opiekę  pilota, przewodnika       
Cena nie zawiera:
biletów wstępu i wypożyczenia zestawu AudioGuide (od 20 zł)


SYLWESTER  W MIĘDZYZDROJACH

4 dni, termin: 29 grudnia 2018 – 1 stycznia 2019 r.

29.12.2018 r. – zbiórka uczestników o godz. 7.00. Nad polskie wybrzeże Bałtyku pojedziemy przez Szczecin, gdzie zwiedzimy Centrum Dialogu Przełomy lub Podziemne Trasy Szczecina, znajdujące się w największym schronie cywilnym z okresu II Wojny Światowej. Po południu dojedziemy do Międzyzdrojów. Zakwaterowanie i obiadokolacja

 

30.12.2018 r. – po  śniadaniu udamy się do Świnoujścia, gdzie w trakcie zimowego dnia zwiedzimy jego największe atrakcje, czyli Podziemne Miasto, Fort Gerharda, wdrapiemy się na najwyższą latarnię morską w Polsce, z której znakomicie widać gazoport i miasto znajdujące się po drugiej stronie Świny. Następnie przepłyniemy promem pasażerskim do centrum i obok fortów Anioła i Zachodniego przejdziemy się do jedynego w swoim rodzaju znaku nawigacyjnego na polskim wybrzeżu Bałtyku w kształcie wiatraka. Po czasie wolnym promem wrócimy do autokaru, a później do ośrodka. Wieczorem obiadokolacja.

31.12.2017 r. –  po śniadaniu w ten sylwestrowy dzień zrobimy sobie spacer po okolicy – zobaczymy najwyższe wzniesienia Wolińskiego parku Narodowego, czyli prawie 100.metrowy brzeg klifowy Gosań oraz Białą Górę królującą nad Międzyzdrojami. Przejdziemy się również nadmorskim deptakiem, który każdego roku, ze względu na powstające nowe inwestycje, wygląda inaczej. Po południu powrót do ośrodka na obiad, a wieczorem spotkamy się na zabawie sylwestrowej, która potrwa jak w ubiegłym roku ………... do białego rana;)

1.1.2019 r. – śniadanie o godz. 11.00. Około godz. 13. wyjazd z ośrodka, po południu powrót do Bydgoszczy.

Zakwaterowanie: Ośrodek MSWiA w Międzyzdrojach, 3 noclegi, pokoje 2-3 os. (do wyboru)

Wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja (posiłki serwowane są formie bufetu), wyżywienie podczas zabawy Sylwestrowej (ciepłe dania serwowane do stołu, zimne i ciepłe dania, przekąski i ciasto dostępne w formie bufetu )


FILMOWA WARSZAWA + STADION NARODOWY

                                         1 dzień, termin: 20 marca 2019 r.

Warszawa, nasza stolica, od wielu lat służyła filmowcom jak plener swoich wspaniałych dzieł. W trakcie tej wycieczki zobaczymy miejsca, w których kręcone były takie klasyki szklanego ekranu jak m. in. Brunet wieczorową porą, Miś, Rozmowy kontrolowane, Nie lubię poniedziałku, Żona dla Australijczyka, Czterdziestolatek, Przygoda na Mariensztacie, Alternatywy 4, Zmiennicy czy Co mi zrobisz jak mnie złapiesz. Pojawią się również miejsca znane z filmów z lat 50. i 60.tych, których dzisiaj już nie sposób poznać. W wolnej chwili znajdziemy czas na obiad, a później wraz z przewodnikiem zobaczymy jeszcze Stadion Narodowy.

Cena:  130 zł/os. (przy 48 uczestnikach, 145 zł/os. przy 30 uczestnikach)
Cena zawiera:
 transport, 1x obiad, ubezpieczenie  NNW, opiekę pilota pełniącego rolę przewodnika, przewodnika po Warszawie
Cena nie zawiera: biletów wstępu i wypożyczenia zestawu AudioGuide (od 42 zł)

 

HISZPANIA, ANDORA, FRANCJA, SZWAJCARIA, AUSTRIA

10 dni, termin: 7 – 16 kwietnia 2019 r. oraz 7 – 16 maja 2019 r.

Program:  

To będzie nasz pierwszy wspólny wyjazd Półwysep Iberyjski, gdzie znajdują się dwa państwa rocznie przyciągające miliony turystów. Nasze zwiedzanie tego malowniczego zakątka Europy zaczniemy od północno – wschodniej Hiszpanii, czyli Katalonii. W trakcie tej wycieczki zobaczymy m. in. takie miejsca jak:

Barcelona – niesamowita stolica regionu, gdzie zobaczymy znane dzieła Gaudiego – Sagrada Familia, Casa Mila i Casa Batllo, Park Guell, przespacerujemy się jedną z najbardziej znanych ulic Europy – La Rambla, zobaczymy nadbrzeże portowe i magiczne fontanny, Pueblo Espanyol, a w miarę możliwości wejdziemy również na stadion klubu FC Barcelona.

Montserrat – to miejsce, gdzie znajduje się Opactwo Matki Bożej i męski klasztor benedyktyński, to zabudowania słynące ze swojego położenia na zlepieńcowych formacjach skalnych, to w końcu drugi pod względem ważności (zaraz po Santiago de Compostela ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii.

Tossa de Mar – to słynny kurort na wybrzeżu Costa Brava, miejsce, gdzie dotrzemy statkim/katamaranem.

Lloret de Mar – kolejny znany kurort i uzdrowisko; miasto, którego historia ma ponad 2000 lat.

Girona – miasto z jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii.

Besalu – średniowieczny symbol Katalonii, którego wizytówką jest średniowieczny most warowny

Castellfollit de la Roca – to niezwykłe miasteczko krainy wulkanów, zbudowane na skraju kilometrowej przepaści.

Andora – państwo o powierzchni zaledwie 462 km2 całkowicie położone w bardzo wysokich górach – Pirenejach, którego średnia wysokość to prawie 2000 m n.p.m.

A oprócz tego w drodze powrotnej zobaczymy jeszcze francuską Niceę, włoskie San Remo, szwajcarskie Sankt Moritz i austriacki Innsbruck.

Zakwaterowanie:   Hotele klasy turystycznej, pokoje 2-3 osobowe, 9 noclegów

Wyżywienie:  9 x śniadanie, 8 x obiadokolacja

Cena:  2170 zł/os. (os. w pokoju 3 os.) 2270 zł/os. (os. w pokoju 2 os.)

Cena zawiera:  transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie NNW+KL ,
opiekę pilota pełniącego rolę przewodnika, miejscowych przewodników

Cena nie zawiera:  biletów wstępu i wypożyczenia zestawu AudioGuide (około 95 euro i 40 zł), dopłat do pokoi  1-osobowych


GOLUB DOBRZYŃ – SZAFARNIA – SIERPC

1 dzień, termin:  21 maja 2019 r.

Program:  (W PRZYGOTOWANIU)


WCZASY NAD BAŁTYKIEM – Międzyzdroje

6 dni, termin: 22 – 27 maja 2019 r.

Program:  (W PRZYGOTOWANIU)


SUWALSZCZYZNA Z LITWĄ I BIAŁORUSIĄ

4 dni, termin: 16 – 19 czerwca 2019 r.

Program:  (W PRZYGOTOWANIU)


ATRAKCJE TURYSTYCZNE G Ó R N E G O  Ś L Ą S K A II

3 dni, termin: 29 – 31 sierpnia 2019 r.

Program:  (W PRZYGOTOWANIU)


RUMUŃSKIE KRAJOBRAZY

8 dni,  termin: 15 – 22 września 2019 r.

Program:

Rumunia to kraj słynący z pięknej przyrody, niesamowitych zamków, malowniczych cerkwii, wspaniałych średniowiecznych miast i …..Hrabiego Draculi. Nasza trasa wycieczki będzie obejmowała najciekawsze atrakcje turystycznego tego regionu Europy, które jesteśmy w stanie zwiedzić w przeciągu tygodniowego pobytu w Rumunii. Zobaczymy takie miejsca jak:

Bukareszt – stolica kraju, w której dawne zabytki przeplatają się z architekturą drugiej połowy XX wieku. Zobaczymy m. in. Plac Uniwersytecki, Ateneum, Plac Rewolucji, Aleję Zwycięstwa i jeden z największych budynków na świecie – Parlament. 

Kluż-Napoka – to stolica Transylwanii, drugie największe miasto Rumunii, miejsce narodzin węgierskiego króla Macieja Korwina, którego najcenniejszym zabytkiem jest Kościół św. Michała – największy w kraju.

Sighisoara – to perła Transylwanii, jedyne miasto w Rumunii wpisane na listę UNESCO, jako znakomity przykład niewielkiego ufortyfikowanego średniowiecznego grodu, które dzisiaj przyciąga turystów z całego świata będąc miejscem narodzin słynnego Draculi.

Braszów – zwany rumuńskim Krakowem – jedno z najpiękniejszych i najbardziej zadbanych miast kraju, którego starówka reprezentuje różne style architektoniczne.

Sinaia – perła Gór Bucegi, miejscowość w której znajduje się słynny Pałac Peles.

Curtea de Arges – to dawna siedziba hospodarów wołoskich, dzisiaj przyciągająca turystów cerkwiami: Książęcą i Metropolitalną

Alba Iulia – Katedra św. Michała, twierdza Cesarza Karola VI, Sobór Koronacyjny

Trasa Transfogarska – najsłynniejsza wysokogórska droga Karpat

Zakwaterowanie:    Hotel klasy turystycznej,
                             pokoje 2-3 osobowe,  7 noclegów

Wyżywienie:     7 x śniadanie, 6 x obiadokolacja

Cena:  1790 zł/os. (przy 50 uczestnikach)

            1870 zł przy 35 uczestnikach)

Cena zawiera:    transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie NNW+KL,
                            opiekę pilota pełniącego rolę przewodnika, miejscowych przewodników

Cena nie zawiera:  biletów wstępu i wypożyczenia zestawu AudioGuide
                                  (około 60 euro i 40 zł), dopłat do pokoi  1-osobowych

 


ZAPISY PROWADZI

OPIEKUN KOŁA TURYSTYCZNEGO:
mgr Tomasz Kądziorski
e-mail: tk@byd.pl
tel. 796 33 33 04
Podane ceny obowiązują słuchaczy Uniwersytetu III Wieku WSG
Osoby, które nie są słuchaczami UTW WSG: cena + 10%