Uniwersytet Trzeciego Wieku

WYCIECZKA POCZDAM

Przedstawiamy pełen program zaległej wycieczki do Poczdamu, która odbędzie się 27-28 sierpnia 2021 r. Wszystkim uczestnikom życzymy udanej zabawy! 

BEELITZ-HEILSTATTEN – POCZDAM – BERLIN

termin: 27 – 28 SIERPNIA 2021 r.

Program ramowy:

1 dzień: zbiórka uczestników o godz. 6.00 w Bydgoszczy na parkingu lodowiska TORBYD (ulica Toruńska 59), wyjazd na wycieczkę do Niemiec. Około południa dotrzemy do miejscowości Beelitz-Heilstatten, która dzisiaj słynie z pięknie poprowadzonej „Ścieżki w koronach drzew”, a w przeszłości, na przełomie XIX i XX wieku miejsce to było największym w Niemczech szpitalem/sanatorium związanym z leczeniem chorych na gruźlicę. Po zwiedzaniu przejedziemy do Poczdamu, gdzie wraz z miejscowym przewodnikiem zobaczymy m. in. Stare miasto i Nowy Rynek, Kościół Św. Mikołaja, Pałac Królewski i Powozownię, Pałac Cecillienhof, Alexandrówkę, kolonię dawnych rosyjskich drewnianych domów, dzielnicę holenderską, a na zakończenie zwiedzania odbędziemy spacer po parku Sanssouci, gdzie zobaczymy: Pałac Sanssouci (z zewnątrz), Nowy Pałac, grób Fryderyka Wielkiego, Grotę Neptuna, Chiński Pawilon, Pałac Galerię Malarstwa, Kościół Pokoju, Pałac Oranżerię oraz Świątynię Dumania. Wieczorem przejazd do Berlina do hotelu położonego w dzielnicy Charlottenburg, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 2 dzień: po śniadaniu, o godz. 9.00 wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie Berlina.
Wraz z miejscowym przewodnikiem w trakcie czterech godzin zwiedzania zobaczymy m. in. zachodnią część miasta – Dworzec Zoo, Kościół Pamięci, słynny dom towarowy KaDeWe, Kurfurstendamm-główną ulicę handlową dawnego Berlina Zachodniego. Wjedziemy na wieżę telewizyjną – doskonały punkt widokowy na miasto. W trakcie przejazdu przez miasto zobaczymy Kolumnę Zwycięstwa, Pałac Prezydencki, Dom Kultur Świata i Reichstag. Odbędziemy spacer po zabytkowej ulicy Unter den Linden, gdzie zobaczymy Bramę Branderburską, Katedrę Św. Jadwigi, Operę, Uniwersytet Humboldtów, Nową Wartownię, Arsenał i Wyspę Muzeów. Później zobaczymy jeszcze Katedrę Berlińską, Pałac Hohenzollernów oraz Plac Poczdamski z Sony Center i niedaleko położonym Check Point Charlie, czyli dawnym przejściem granicznym z czasów zimnej wojny.
Na koniec intensywnego zwiedzania odbędziemy jeszcze rejs statkiem po Sprewie. Po przerwie obiadowej wyjedziemy w drogę powrotną do Bydgoszczy, gdzie dotrzemy w późnych godzinach wieczornych.   

Koszt biletów wstępu, wypożyczenia systemu słuchawkowego AudioGuide
i wieczornego obiadu w hotelu: 60 euro i 20 zł

PILOT GRUPY: Tomasz Kądziorski, tel. kontaktowy: + 48 796 33 33 04

WAŻNE: Wjazd do Niemiec możliwy jest tylko z negatywnym wynikiem testu lub też potwierdzeniem bycia osobą zaszczepioną lub ozdrowieńcem. Każdy uczestnik wycieczki powinien mieć ze sobą Unijny Certyfikat COVID-19.