Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kultura

W strukturach Wyższej Szkoły Gospodarki działa Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Funkcjonuje od listopada 2004 roku. W swoich zbiorach ma wiele ciekawych eksponatów związanych z fotografią dawną, jak i dzisiejszą. Poza gromadzeniem, prezentowaniem i ochroną pamiątek przeszłości prowadzi dynamiczną działalność wystawienniczą, edukacyjną oraz animacyjną. Zapraszamy do zwiedzania muzeum, udziału w sesji fotograficznej w profesjonalnym atelier, w tym także zajęć w ramach Bydgoskiej Akademii Fotografii.

Szczególne miejsce na terenie kampusu zajmuje Akademicka Przestrzeń Kulturalna - żywa i dynamiczna, stale się rozwijająca, inspirująca i kreatywna przestrzeń dla artystów i miłośników kultury.

Na mapie kulturalno-artystycznej Bydgoszczy od listopada 2015 roku działa nowa placówka kulturalno-oświatowa – Dom Kultury „Akademicka Przestrzeń Kulturalna” przy Wyższej Szkole Gospodarki. Położona w malowniczym zakolu Brdy, w samym centrum miasta, oferuje szeroki wachlarz zajęć artystyczno-kulturalno-animacyjnych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów z zakresu sztuki, kulturoznawstwa, muzykologii oraz fotografii. DK APK organizuje zajęcia zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

 

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy objęła swoim patronatem działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym repertuarem. 

www.filharmonia.bydgoszcz.pl