Uniwersytet Trzeciego Wieku

Bydgoska Szkoła Medyczna

Nowa szkoła policealna w naszych strukturach. W planach utworzenie grupy składającej się ze słuchaczy UTW.

Miło nam poinformować, iż partner Wyższej Szkoły Gospodarki jakim jest Bydgoska Szkoła Medyczna prowadzi rekrutację do szkoły policealnej w zawodzenie technik masażysta.

Bydgoska Szkoła Medyczna to dawna Medyczna Szkoła CED w Bydgoszczy, która 1 lutego 2014 r. została wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Z dniem 01.01.2021 r. organem prowadzącym stały się Innowacje Społeczne Sp. z o.o. non profit. Bydgoska Szkoła Medyczna jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej.

Ze względu na bieżące potrzeby rynku pracy warto zainteresować się kierunkami medycznymi, takimi jak technik masażysta, czy opiekun medyczny.

Edukacja na kierunku technik masażysta (z elementami fizjoterapii) trwa 2 lata. Nauka odbywa się w trybie stacjonarnym. Otrzymanie pozytywnego wyniku z egzaminu państwowego upoważni do wykonywania zawodu na terenie całej Unii Europejskiej. Szkoła zapewnia realizację praktyki zawodowej. Nabyte umiejętności można również sukcesywnie wykorzystać w życiu prywatnym.

Bydgoska Szkoła Medyczna prowadzi również roczny kwalifikacyjny kurs zawodowy opiekun medyczny (z elementami rehabilitacji). Nauka odbywa się w trybie zaocznym (popołudniowych lub weekendowym) i kończy państwowym egzaminem zawodowym. Z uwag na obecne ograniczenia nauka przedmiotów teoretycznych odbywa się on-line, zaś teoretycznych w reżimie sanitarnym w kontakcie bezpośrednim. Nauka w szkole jest całkowicie bezpłatna.

Zapraszamy Państwa do zapisów – zajęcia rozpoczynają się w marcu 2021 r.

Zapraszamy do zapisów online, telefonicznie lub osobiście (od poniedziałku do piątku) w godzinach 7:00-16:00. Zgłoszenia online przyjmujemy całodobowo. 

Bydgoska Szkoła Medyczna prowadzi również roczny kwalifikacyjny kurs zawodowy opiekun medyczny (z elementami rehabilitacji). Nauka odbywa się w trybie zaocznym.

Więcej informacji:

Bydgoska Szkoła Medyczna

ul. Garbary 2